turmalín

  • Turmalín je silně dynamický, posilující a negenerující kámen. Vštěpuje nám řád a pravidla, která bychom měli s ohledem na naše prostředí respektovat. Rozmanitost jeho barev jen podtrhuje jeho schopnost vyzařovat podpůrný vliv do rozličných center našeho těla.

  • Turmalín reguluje celkový systém látkové přeměny, posiluje organismus v obdobích slabosti a vyčerpanosti, pomáhá při pooperační rekonvalescenci. Provokuje v nás sebezáchovné síly upevňující zdraví, aktivuje hormony a enzymy, které urychlují životní pochody a osvěžují a rozjasňují naši mysl a pocity. Všeobecně kladně ovlivňuje nemoci psychosomatického charakteru, boří zastaralé vzory našeho myšlení a podporuje v nás odhodlání nic nevzdávat, ani když nám to připadá beznadějné.

  • Turmalín můžeme použít proti závratím a pocitům náhlé nevolnosti, k posílení paměti, při infekcích nejrůznějšího charakteru a při skleróze multiplex.

  • Turmalín je chemicky nejsložitější drahý kámen. Má schopnost třením nebo zahřátím se projevovat pyroelektrickými vlastnostmi (kladně nabitým koncem krystalu přitahuje popel nebo částečky prachu). Umělce měl podněcovat v inspiraci a mystiky ve spiritualitě.

Kategorie

Aktivní filtry