Obsidián černý minerální hmatka
  • Obsidián černý minerální hmatka
  • Obsidián černý minerální hmatka

Obsidián černý minerální hmatka

Účinky minerálu

Obsidiány vznikly prudkým tuhnutím z roztavené lávy. Stejně tak rychle účinkují, nemají hranice ani omezení. Pomáhají pravdě, odráží jednotlivé lidské vlastnosti a odhalují slabosti a bloky. Před obsidiánem nelze nic zatajit. Díky těmto zjištěním se můžeme posouvat vpřed, osobnostně růst a ony nám dodají stabilní podporu. Umožňují do hloubky jdoucí léčení, je potřeba k nim takto přistupovat. Vločkový obsidián dává sebedůvěru a sílu odolávat nepohodám a nepřízním života. Učí nás chápat osobní nehody a „zakopnutí“ jako důkladné poučení pro příště. Černá barva symbolizuje hutnou energii Země, přičemž bílá představuje duchovní světlo. Tento souběh dvou protikladů učí nevidět je jako opačné síly, nýbrž jako harmonické spojení fyzického s duchovním. Posiluje obranný systém organismu. Podporuje látkovou výměnu a obnovu buněk. Zvyšuje nízký krevní tlak a prokrvuje pokožku.

Černý obsidián nás během meditace zavádí do našeho nitra, do podvědomí a nechá nás tam poznat vše, co před sebou ukrýváme. Jeho temné světlo žáru a ohně zemského nitra tam dokáže rozlomit a rozrušit veškeré blokády, jež brání našemu prohlédnutí a očistě.Černý obsidián je silný, ale často i nevypočitatelný nástroj, proto se nemá zbytečně často používat. V nečistých rukou vede dokonce k černé magii. V dobrých rukou naopak chrání před nepříznivými vlivy duchovního světa. Mírní bolesti a svalová napětí, podporuje průtoky energie všemi čakrami. Zasahuje všude tam, kde se vyskytují psychosomatické blokády.

Čistění minerálu

Pod proudem vlažné vody, nebo přes noc v misce vody, nejlépe společně s křišťálem. Nabíjíme je na přímém slunci ráno nebo v podvečer. 

Vzhled minerálu

Barevnost – černá

Zajímavosti o minerálu

Název je podle Římana jménem Obsius, který jej v Etiopii nalezl a přinesl do Říma. Mexické obsidiány používali staří Aztékové na rituální předměty, zbraně a ozdoby. Vznikl tak, že láva při vulkanickém výbuchu zchladla tak rychle, že nestačila zkrystalizovat a stala se sopečným sklem. V paleolitu (600 000 let př.n.l.) a neolitu (190 000 let př.n.l.) byl obsidián pro svou snadnou opracovatelnost, tvrdost a ostrý lasturnatý lom hojně používán na výrobu pracovních nástrojů, nožů a zbraní.

45,00 Kč
Počet
Skladem

Více informací

Minerál je upravený tromlováním. Jemným omíláním v bubnech se získává zaoblený tvar kamene s vysokým leskem. 

Velikost minerálu cca 30mm.

Zaslaný kus se může mírně lišit tvarem, zbarvením od vzorku na fotografii.

16 dalších produktů ve stejné kategorii: