Smaragd minerální hmatka
  • Smaragd minerální hmatka
  • Smaragd minerální hmatka
  • Smaragd minerální hmatka

Smaragd minerální hmatka

Účinky minerálu

Jeho hluboká zeleň promlouvá přímo k našemu srdci. Symbolizuje čistotu, regeneraci, propojení matérie s duchovnem, pozemské s absolutním. Probouzí v našem srdci nadsmyslovou lásku. Pročišťuje naše pocity ke všemu živému. Učí nás naslouchat, porozumět, soucítit, vázat křehká pouta lásky se vším, co potřebuje naši pomoc a pochopení. Vede nás cestou pokory k pravdě. Posiluje naši paměť a podporuje intelekt, tiší náš stres, splín a stavy deprese. Tradice po staletí připisují smaragdu regenerační schopnosti. Smaragd vyrovnává nepravidelný krevní tlak, zmírňuje epileptické záchvaty a záchvaty malárie, léčí dnu a revmatismus. Kladně pomáhá při infekčních onemocněních epidemické povahy jako je chřipka, angína, úplavice, průjem a otravy žaludku. Je-li smaragd v těsné blízkosti jiných kamenů, oslabuje se jeho účinek. Výjimku činí jen horský křišťál, křemen a diamant, které jej dokonce posilují.

Čistění minerálu

Smaragd je velmi choulostivý minerál, který na sebe bere každé napětí. Pokud se pravidelně nečistí, dostává pukliny a nakonec se může stát, že pukne, že v pravém slova smyslu exploduje, proto po každém použití čistit vlažnou vodou. Nabíjí se krátce na nepřímém slunci.

Vzhled minerálu

Barva smaragdově zelená a tmavě zelená.

Zajímavosti o minerálu

Název historický, pravděpodobně semitského původu, od řeckého “smaragdový” zelený kámen. Byl od nepaměti ctěn jako nejcennější drahokam. Patří k apoštolským kamenům, byl součástí kultovních předmětů a nemohl ani chybět v korunovačních a církevních klenotech.

55,00 Kč
Počet
Skladem

Více informací

Minerál je upravený tromlováním. Jemným omíláním v bubnech se získává zaoblený tvar kamene s vysokým leskem. 

Velikost minerálu cca 29mm.

Zaslaný kus se může mírně lišit tvarem, zbarvením od vzorku na fotografii.

16 dalších produktů ve stejné kategorii: