Křišťál s vyrostlicemi turmalínu minerální hmatka
  • Křišťál s vyrostlicemi turmalínu minerální hmatka
  • Křišťál s vyrostlicemi turmalínu minerální hmatka
  • Křišťál s vyrostlicemi turmalínu minerální hmatka

Křišťál s vyrostlicemi turmalínu minerální hmatka

Účinky minerálu

V tomto kameni polarity se spojují nejen dva odlišné druhy minerálů, ale současně i dva zcela odlišné aspekty. Přestože si zcela podržely svoji identitu, nestaly se protikladnými, ale vzájemně se propojují a doplňují. Křišťál je nositel a zprostředkovatel bílého světla, pozitivní energie, aktivuje v nás odhodlání na sobě pracovat a pročistit se. Turmalín pomáhá při odstraňování zakořeněných návyků, které stojí v cestě našemu duševnímu vývoji, dává nám poznat a hlavně si uvědomit vlastní chyby a nedostatky. Křišťál s vrostlicemi turmalínu nás učí pravidlu rezonance – jaké myšlenky a pocity vysíláme, takové se nám zákonitě vracejí. Turmalínový křišťál je nám i spolehlivou oporou v překonávání osudových ran. Pomáhá nám překonávat buď lítost nebo zášť a odpouštět zrady a podvody, kterých se na nás dopustili naši blízcí. Umožní nám obrátit list a okamžitě začít novou stránku života bez zatěžujících předsudků. Mírní bolesti a léčí nemoci zapříčiněné nervovým vypětím – bolesti hlavy, žaludeční a střevní potíže, problémy srdeční a krevního oběhu, bolesti páteře. 

Čistění minerálu

Čistíme krátce pod proudem vlažné vody, nebo ve sklenici vody společně s křišťálem přes noc. Nabíjíme na přímém slunci. 

Vzhled minerálu

Do křišťálu jsou vrostlé jehličky nebo šupinky turmalínu. Většinou tence stébelnaté krystaly turmalínu skorylu vrostlé do křemene či křišťálu. 

Zajímavosti o minerálu

Křemen s vrostlicemi černého turmalínu, jinak též zvaný turmalínový křemen či turmalínový křišťál, byl ctěn již ve staré Číně jako kámen jin a jang, harmonie těla a ducha.

90,00 Kč
Počet
Skladem

Více informací

Minerál je upravený tromlováním. Jemným omíláním v bubnech se získává zaoblený tvar kamene s vysokým leskem. 

Velikost minerálu cca 28mm.

16 dalších produktů ve stejné kategorii: