Akvamarín neopracovaný minerál
  • Akvamarín neopracovaný minerál
  • Akvamarín neopracovaný minerál
  • Akvamarín neopracovaný minerál

Akvamarín neopracovaný minerál

Účinky minerálu:

Kámen symbolizující výdrž a trpělivost. Je ideální jako pomocník při studiu a psychicky náročné práci. Pomáhá nám dokončit započaté a dosáhnout tak cíle. Jeho lomivá vodní záře vnáší světlo a jas do všech skrytých koutů našeho nitra, kde projasňuje naši duši. V beznadějných obdobích vnáší do našeho splínu a depresí paprsek světla a naděje. V tomto světě se jako vlny v moři prolíná radost s bolestí. Není důležité jaké máme nebo dostaneme karty, ale je podstatné být v každé situaci čistým, dobrým člověkem. Přináší spokojenost, zmírňuje podrážděnost, agresivitu a zajišťuje rovnováhu. Je kamenem meditace a naším duchovním průvodcem. Projasňuje slova, podporuje léčbu horních cest dýchacích, sliznice a plic, zmírňuje kašel, astmatické stavy, uvolňuje napětí v šíji, zmírňuje bolesti čelistí, dásní a zubů.

Čistění minerálu:

Jelikož akvamarín na přímém slunci ztrácí barvu, položíme ho po důkladné očistě vodou na křišťál, mimo přímé sluneční paprsky. Nemáme-li křišťál, nabíjíme ho na denním světle bez přímého dosahu slunce.

Vzhled minerálu:

Světle modrá až zelenomodrá barva. Zelenomodré zbarvení pochází od příměsi železa. Kámen je průhledný, průsvitný se skelným leskem.

Zajímavosti o minerálu:

Název je složen z latinských slov “aqua” - voda a “marina” - mořská. V Brazílii byl v roce 1910 nalezen krystal 48,5cm dlouhý, vážící 110,5kg. Již od 14. století byl využíván jako vhodný materiál pro broušení čoček do brýlí. Akvamarín měl mít podle středověkých astrologů schopnost zklidnit rozbouřené moře.

25,00 Kč
Počet
Skladem

Více informací

Neopracované, přírodní minerály vyjadřují svoji energii nejsilněji.

Minerál o velikosti 10x25x15mm.

Surové minerály jsou výtvorem přírody a zaslaný kus se může mírně lišit od vyobrazení.

16 dalších produktů ve stejné kategorii: