Malachit sekaný náramek
*Zde vidíte pouze obrázky k vybrané kombinaci.
  • Malachit sekaný náramek

Malachit sekaný náramek

Vzhled kamene

Malachit je v tmavě zelený kámen. Vytváří proužkovanou nebo květnatou kresbu, která připomíná oka na pavím peří.

Účinky kamene

Tento zemitý kámen nám připomíná, že se i náš život skládá ze světlých a tmavých tónů což nemůže ani jinak být v našem podvojném světě. Život je plný protikladů, bez nichž ani není života. Malachit nás učí s trpělivostí a klidem přijímat i zlo, neboť i zklamání, nepřízeň osudu a neúspěch mají smysl. Platíme jimi daň za zkušenosti, které mají podstatnou cenu pro náš další vývoj. Kdo na cestě životem pozná vlastní slabosti a chyby a poučí se z nich, tomu se stane při jejich odstraňování malachit spolehlivým pomocníkem.

Uvádí do harmonie a rovnováhy cit a rozum. Probouzí v nás lásku ke všemu živému a sounáležitost s přírodou a jejími zákony. 

Malachit je rovněž kámen kreativity a změny. Neutralizuje i citové problémy, probouzí v duši harmonii a mír.

Jeho zklidňující energie mírní bolesti. Posiluje sebeobranné reakce organismu.

Příznivě ovlivňuje srdeční činnost a obranyschopnost. Podporuje funkci žaludku, slinivky a sleziny. Doporučuje se při oslabení zraku, astmatických potížích, kolikách, otravách, revmatismu, menstruačních a porodních bolestech. Zmírňuje průběh sklerózy multiplex a nemoci.

Zajímavost o kameni

Jelikož symbolizoval eroticky zabarvené ženské vlastnosti – smyslnost, svůdnost, spanilost, rozmařilost a zvědavost – stal se nakonec z hlediska křesťanské morálky kamenem ďábelských svodů. Ve starém Egyptě byl naopak ctěn jako kámen naděje a důvěry. Prakticky po staletí byl používán i jako barvivo. Ve starověkém Egyptě se používal jako make-up na oči či řasy.

Čištění kamene

Jelikož je malachit citlivý na kosmetiku a pot, ztrácí lesk, neměli bychom jej trvale nosit přímo na těle. Po očistě vodou kámen okamžitě osušíme. Na horském křišťálu ho nabíjíme několik hodin na denním světle.

Velikost náramku
65,00 Kč
Počet
Skladem

Více informací

Navlečený náramek je na šperkařské gumičce a to hned dvakrát. Jedná se o gumičku vyrobenou z několika menších gumiček.

Obvod je cca 18 cm.

Máte-li zájem o odlišný obvod, vepište prosím poznámku do objednávky.

Mohlo by vás také zajímat

16 dalších produktů ve stejné kategorii: