Malachit

Účinky minerálu: Tento zemitý kámen nám připomíná, že se i náš život skládá ze světlých a tmavých tónů. Život je plný protikladů. Malachit nás učí s trpělivostí a klidem přijímat i zlo, neboť i zklamání, nepřízeň osudu a neúspěch mají smysl. Platíme jimi daň za zkušenosti, které mají podstatnou cenu pro náš další vývoj. Kdo na cestě životem pozná vlastní slabosti a chyby a poučí se z nich, tomu se stane při jejich odstraňování malachit spolehlivým pomocníkem. Uvádí do harmonie cit a rozum. Probouzí v nás lásku ke všemu živému. Učí empatii. Ukazuje bloky bránící dalšímu růstu. Dokáže proniknout ke kořeni problému. Malachit vytahuje hluboko ukryté pocity, přetrhává nežádoucí pouta a překonané způsoby jednání. Učí odpovědnosti za vlastní činy, myšlenky a pocity. Udržuje vnitřní pozornost, která nám umožňuje činit rychlá, nicméně intuitivně správná rozhodnutí. Mírní bolesti. Posiluje sebeobranné reakce organismu. Příznivě ovlivňuje srdeční činnost a obranyschopnost. Podporuje funkci žaludku, slinivky a sleziny. Doporučuje se při oslabení zraku, astmatických potížích, kolikách, otravách, revmatismu, menstruačních bolestech.

Čistění minerálu: Jelikož je malachit citlivý na kosmetiku a pot, ztrácí lesk, neměli bychom jej trvale nosit přímo na těle. Po očistě vodou kámen okamžitě osušíme. Na horském křišťálu ho nabíjíme několik hodin na denním světle.

Složení minerálu: Karbonáty.

Vzhled minerálu: Malachit je tmavě zelený kámen. Vytváří proužkovanou nebo květnatou kresbu, která připomíná oka na pavím peří. Kámen má hedvábný lesk.

Naleziště: V zahraničí např. Kongo, Francie, Zair, Namibie, Rusko. V ČR Borovec, Zlaté Hory.

Zajímavosti o minerálu: Název je odvozen od řeckého “malache” sytá zeleň nebo “malachos” měkký. Po staletí byl používán i jako barvivo. Jelikož symbolizoval eroticky zabarvené ženské vlastnosti – smyslnost, svůdnost, spanilost, rozmařilost a zvědavost – stal se nakonec z hlediska křesťanské morálky kamenem ďábelských svodů. Ve starém Egyptě byl naopak ctěn jako kámen naděje a důvěry.

Informace jsou čerpány z knih: Skrytá moc drahých kamenů J.P. Kreperát a Velká encyklopedie Minerály R. Ďuďa a L. Rejl, Judy Hall Kameny od A do Z

Aktivní filtry