Sokolí oko

Účinky minerálu: Kámen ostrého zraku. Nikoli však jen vnějších vjemů, nýbrž i pohledu do našeho nitra. Umožňuje nám vidět se v nepřikrášleném světle. Učí nás vidět i veškeré zápory, které se podvědomě bráníme vzít na vědomí, takže se s jeho pomocí můžeme vyvarovat stejných chyb. Získáme tak vyšší flexibilitu. Vede nás k volnosti myšlení, k nekomplikovanému přístupu k věcem. Pod jeho vlivem se naučíme brát na vědomí vlastní slabiny a s ohledem na ně i jednat. Ve fyzické rovině nám pomáhá vnitřním zrakem vidět tělo jako celek, cítit energetické procesy a vědomě vnímat vše, co se v organismu vzájemně ovlivňuje, doplňuje a na sebe navazuje. Sokolí oko ostří zrak a posiluje unavené nebo oslabené oči. Mírní silné bolesti hlavy a migrény, tiší astma. Prostupují-li sokolím okem žluté nebo hnědé tóny oka tygřího, stabilizuje náš pocit vlastní identity a sebedůvěry.

Čistění minerálu: Pod proudem vlažné vody. Kameny nabíjíme na přímém slunci tak dlouho, dokud opět necítíme jejich původní energii.

Složení minerálu: Oxidy - pseudomorfóza krokydolitu v křemennou hmotu při zachování původní vláknité struktury - odrůda křemene.

Vzhled minerálu: Barva tmavě modrošedá, někdy s přechodem do zelena. Většinou neprůhledný s efektem kočičího oka.

Naleziště: V zahraničí např. JAR, Austrálie, Mexiko. Zajímavosti o minerálu Název podle charakteristické barvy a vzhledu.

Informace jsou čerpány z knih: Skrytá moc drahých kamenů J.P. Kreperát a Velká encyklopedie Minerály R. Ďuďa a L. Rejl.

Aktivní filtry