Vltavín

Účinky minerálu: Vltavín nám pomáhá prostě a logicky řešit problémy, které na první pohled vypadají neřešitelné. Pomáhá nám poradit si bez cizí pomoci i se zdravotními problémy, které jsou v dosahu našich možností, naší vůle a moci. Je kamenem očisty srdce ve všech rovinách. Jemné vibrace vltavínu v nás probouzejí jasnovidné a telepatické schopnosti. Tíživé zážitky často spočívají na dně naší duše jako kus olova. Zbavit se těchto blokád, znamená začít žít v přítomnosti. Právě vltavín nás podpoří v konečném dosažení stavu trvalého vědomého TEĎ, v němž nejsou ani zatěžující vzpomínky, ani představy či obavy, které se týkají budoucnosti. Takto se zcela prostě a přirozeně navždy zbavíme okovů, získáme nebývalou svobodu a tolik vzácnou životodárnou energii, kterou jinak tak často a zbytečně vyplýtváme na malicherné věci. Pomáhá v léčení infekčních nemocí, mírní problémy horních cest dýchacích, podporuje tvorbu bílých krvinek, posiluje imunitní systém.

Čistění minerálu: Oplachujeme ve vlažné vodě. Nečistit solí! Nabíjíme na mírném slunci nebo na měsíci, když přibývá.

Složení minerálu: Tektit - přírodní zeleně zbarvené sklo .

Vzhled minerálu: Zelená barva v různých odstínech. Průhledný, průsvitný až skelný.

Naleziště: V zahraničí: vzácně v náplavech v Rakousku a u Drážďan v Německu. V ČR Jižní Čechy okolo řeky Vltavy, nejznámější Besednice, Habří a okolí Třebíče.

Zajímavosti o minerálu: Název podle německého názvu “Moldau” čili Vltava. Mezinárodně uznávaný název vltavínu je moldavit. Vzácný kámen, který vznikl dopadem meteoritu na Zemi. Nejstarší opracované nálezy vltavínů jsou z doby kamenné, neboť byly vhodným materiálem na výrobu nástrojů. Od doby secese je vltavín uznáván jako šperkový kámen.

Informace jsou čerpány z knih: Skrytá moc drahých kamenů J.P. Kreperát a Velká encyklopedie Minerály R. Ďuďa a L. Rejl.