Péče o minerály

Některé minerály jsou velmi citlivé a křehké, např. se mohou rozpustit ve vodě (např. selenit), vyblednout na slunci (např. růženín, ametyst) nebo nenávratně poškodit při styku s vodou (např. pyrit). Právě z toho důvodu je patřičná náležitá péče o různé druhy minerálů. Očista neznamená jen očistu kamene, se kterým pracujeme nebo prostoru, ve kterém se léčíme, nýbrž zejména očistu nás samých.

Očista vodou a sluncem: Nejznámější a nejsnadnější metodou je očista vodou a sluncem. Minerál je potřeba očisti jak fyzicky, tak i vědomě, například si jej můžeme vybavit ve svých myšlenkách a poprosit jej, ať spolu s vodou ze sebe vyloučí vše, co jej tíží. Kámen lze nechat několik minut pod proudem vlažné vody, vložit do studánky s pramenitou vodou nebo ponechat přes noc v misce s vodou. Na slunci nebo na denním světle (podle citlivosti a choulostivosti kamene) jej potom nabíjíme energií.

Očista panenskou zemí: Očistu provádíme vložením minerálu zpět do přírody, ideálně zakopáním pod zem. Země umí vše nepotřebné z minerálu sejmout a dodat mu opětovanou sílu. Pozornost musí být kladena na výběr správného místa. Klidné místo ve vaší zahrádce, kde relaxujete a pociťujete úlevu nebo louka, les, nedotčená příroda. Místo si označte, abyste kamínek opět našli. Země umí vše nepotřebné sejmout z minerálu a dodat mu potřebnou opětovnou sílu. Stačí jej pak fyzicky očistit od hlíny.

Očista přes krystal/drúzu: Vlastníte-li drúzu nebo větší krystal křišťálu, můžete položením minerálu na něj přes noc nechat provést očistu. Větší kusy křišťálu si s kouskem minerálu, šperkem nebo hmatkou lehce poradí a navrátí mu původní energii.

Myšlenkou: Přejeme si s láskou, upřímně od srdce, očistit minerál. Zvolíme si vlastní slova podle svého. „Přeji si, aby se mi tento náramek očistil. Nechť je zase svěží a plný energie. Děkuji.“ Soustředíme se na přání a představujeme si, jak z minerálu odchází vše, co tam být nemá.

Průběžná očista: Do kamene často vkládáme víc negativních sil, bolestí, nevyřešených konfliktů a blokád, než unese. Někdy se dokonce stává, pokud není kámen včas sejmut z těla či odložen a očištěn, že nám tuto energii s několikanásobně větší razancí vrací nebo dostává trhliny, tmavne a v ojedinělých případech dokonce i exploduje – pukne. Při prudkých bolestech, migréně a obtížně léčitelných nemocích je zapotřebí průběžné očisty jakmile cítíme jeho „tíhu“ či nepříjemný „žár“. Opláchneme vodou a poskytneme mu alespoň kratičký odpočinek k nabytí dalších sil. Jinými slovy, kamenům bychom měli co nejčastěji dopřát vše, co vyžadujeme a potřebujeme sami: vodu, vzduch, slunce, pozornost a lásku.

Řeč kamenů: Zacházejte se svými kameny jako s přáteli. Mluvte s nimi, držte je, tiše meditujte, žádejte je o pomoc a ptejte se jich, jak chtějí fungovat. Možná budete překvapeni tím, jak snadno s nimi lze komunikovat a o kolik je výdej energie účinnější, když jazyk kamenů nabývá úplně jiného významu Každý kámen je individualita a ne všechny kameny rezonují s každým z nás. Komunikace s nimi nám napoví, který je pro nás ten pravý. 

Informace jsou čerpány z knih: Skrytá moc drahých kamenů J.P. Kreperát a Kameny od A do Z Judy Hall.

Aktivní filtry