Angelit

Účinky minerálu: Angelit je jedním z kamenů vědomí pro nový věk. Symbolizuje mír a bratrství. Napomáhá dosáhnout kontakt s říší andělů. Je pro léčitele mocný kámen, protože prohlubuje naladění jejich myslí a zvyšuje vnímavost. V duševní rovině pomáhá vyslovit svou pravdu bez ohledu na to, jak může znít. Současně díky němu budete soucitnější a smířlivější – zvláště k věcem, které se nedají změnit. Mírní duševní bolest a čelí krutosti. Pomáhá při chápání matematiky a astrologie. Angelit mění bolest a nesoulad na jednotu a současně léčí rány a otevírá cestu vedoucí k duchovní inspiraci. Navozuje hluboký pocit klidu a míru. Léčí krk, záněty a uvádí do rovnováhy štítnou žlázu a příštítná tělíska. Tento tišící, uklidňující kámen napravuje poruchy tkání a krevního řečiště. Pomáhá při léčbě plic a paží. Léčí sluneční popáleniny. Pomáhá při velké psychické zátěži, dodává jistotu a sebedůvěru, ruší nedocenění a stres.

Čistění minerálu: Jelikož je napojen na duchovní sféry, je jimi sám čištěn i nabíjen. Neabsorbuje do sebe žádné negativní energie. Jednou za čas ho můžete však omýt či uložit do misky s vodou a křišťálem.

Složení minerálu: Sulfáty - síran vápenatý.

Vzhled minerálu: Namodralá barva.

Naleziště: V zahraničí např. Peru, Rusko, Indie.

Zajímavosti o minerálu: Angelit je tvořen celestýnem, který byl v hlubinách země miliony let stlačený. Angelit je obchodní název pro bledě modrou variantu anhydritu, jehož název je odvozen z řeckého “anhydros” - bezvodý, nebo na rozdíl od sádrovce neobsahuje vodu.

Informace jsou čerpány z knih: Skrytá moc drahých kamenů J.P. Kreperát a Velká encyklopedie Minerály R. Ďuďa a L. Rejl.

Aktivní filtry