Azuromalachit

Účinky minerálu: Tento minerál spojuje azurit a malachit, vzájemně sebou prorůstají a vzájemně se doplňují. Azuromalachit spojuje rozum a cit v harmonický souzvuk. Stejně jako azurit jej můžeme použít k podpoře meditace. Jeho pomoc při řešení vnitřních konfliktů preventivně zabraňuje vzniku psychosomatických chorob a neduhů. Azuromalachit je kámen naděje v čase, kdy bolest a neštěstí nás náhle a nečekaně srazí do hluboké beznaděje. Aktivuje činnost jater, žlučníku a žláz. Uvolňuje potlačené emoce a podporuje soucit a pozornost k potřebám bližních. Zabraňuje vzniku nádorů a pomáhá tělu zbavovat se jedovatých látek. Azurit symbolizuje moudrost a vědění. Aktivuje vnitřní vnímavost a ostří intuici. Malachit neutralizuje citové problémy, probouzí v duši harmonii a mír. Pracuje s potlačenými emocemi. Ukazuje cestu ke změně a přitom nás učí trpělivosti a klidu.

Čistění minerálu: Jelikož mu škodí i voda, provádíme očistu vykuřováním nebo při meditaci modlitbou. Nabíjíme ho na horském křišťálu z přímého dosahu slunečních paprsků, nebo v noci za úplňku.

Složení minerálu: Karbonáty - směs azuritu a malachitu, také se mu říká bleubrit.

Vzhled minerálu: Zelenomodrý neprůhledný kámen.

Naleziště: V zahraničí např. USA, Francie, Namibie.

Zajímavosti o minerálu: Podle tradice byl azurit užíván jako všemocný univerzální léčebný prostředek i v zaniklé Atlantidě. Azurit je nejchoulostivější z kamenů obsahujících měď. Škodí mu voda. Rozemlet na prášek se odedávna používal jako barvivo. Název azurit je odvozen z perského slova “lazhward” - modrý. Název malachit je odvozen z řeckého slova “malache” - sytá zeleň nebo “malachos” - měkký. Název azuromalachit je prostým spojením těchto slov.

Informace jsou čerpány z knih: Skrytá moc drahých kamenů J.P. Kreperát a Velká encyklopedie Minerály R. Ďuďa a L. Rejl.