Dumortierit

Účinky minerálu: Učí nás brát život takový jaký je netrápit se malichernostmi, nevzpírat se nepřízní osudu a v těžkých životních situacích probouzí naději v obrat k lepšímu, důvěru ve vlastní schopnosti a sílu. Naopak ve šťastných obdobích v nás probouzí schopnost užívat si život plnými doušky. Podporuje pozitivní životní postoj, touhu po životě v harmonii s přírodou. Jeho praktický vliv ocení i lidé slabé vůle, kteří se dosud nevzdali úsilí zbavit se návyku na tabák, léčiva či drogy. Posiluje koncentraci. Pomáhá v léčbě duševních poruch a nervových onemocnění. Tlumí prudké bolesti hlavy, sráží vysoké teploty, brání častějšímu propuknutí epileptických záchvatů a zostřuje smyslové vjemy. Uvolňuje křeče.

Čistění minerálu: Kámen čistíme společně s křišťálem pod proudem vlažné vody nebo přes noc v misce s vodou. Nabíjet jej můžeme libovolně dlouho na přímém slunci.  

Složení minerálu: Silikáty.

Vzhled minerálu: Tento kámen je matný, barvy šedě až černě modré, fialově modré, modrých až zelených tónů.

Naleziště: V zahraničí např. Brazílie, Madagaskar, Rusko, Namibie, Kanada. V ČR Kutná Hora aj.

Zajímavosti o minerálu: Pojmenovaný podle francouzského paleontologa M.E. Dumortiera. Dumortierit se řadí mezi nové kameny, zatímco ve Francii byl popsán již v roce 1881, v Namibii teprve roku 1962.

Informace jsou čerpány z knih: Skrytá moc drahých kamenů J.P. Kreperát a Velká encyklopedie Minerály R. Ďuďa a L. Rejl.

Aktivní filtry