Epidot

Účinky minerálu: Utěšitel srdce v bolesti ze zklamané lásky, sebelítosti nebo chorobné žárlivosti. Pomáhá najít sebe sama, oprostit se od závislostí. Je skvělý pro ty, kteří mají sklon k sebeobětování, rozhání přehnanou sebekritiku, kritičnost k okolí, pomáhá objektivně vidět síly a slabiny u sebe i ostatních. Podporuje v trpělivosti, pomáhá znovu nabýt fyzických a duševních sil, zahání smutek a trápení. Je vhodný pro mírnění emocionálních traumat. Fyzicky je epidot vhodný při rekonvalescenci, podporuje hojivé procesy v těle a vede k tomu, abychom se o sebe starali co nejlépe. Posiluje imunitní systém. Podporuje činnost jater a žlučníku a s nimi spojený trávicí proces. Je nápomocný při dechové nedostatečnosti, při alergickém nebo chronickém onemocnění plic způsobeném jejich znečištěním.

Čistění minerálu: Přes noc v misce s vodou nebo několik minut pod proudem vlažné vody. Můžeme ho nechat nabíjet několik hodin na přímém slunci.

Složení minerálu: Silikáty.

Vzhled minerálu: Se skelným leskem tmavě zelené až žlutozelené barvy.

Naleziště: V zahraničí např. Barma, Finsko V ČR Markovice, Horká u Čáslavi.

Zajímavosti o minerálu: Název odvozen od řeckého “epidosis” nárůst. Zrnitý druh epidotu je spolu s červeným živcem základním stavebním kamenem horniny zvané unakit. Některé prameny uvádí, že v antickém světě byl ctěn jako talisman zajišťující bojovníkům nezranitelnost a šťastný návrat zpět k rodině.

Informace jsou čerpány z knih: Skrytá moc drahých kamenů J.P. Kreperát, Judy Hall Kameny od A do Z.

Aktivní filtry