Křišťál s vrostlicemi turmalínu

Účinky minerálu: V tomto kameni polarity se spojují nejen dva odlišné druhy minerálů, ale současně i dva zcela odlišné aspekty. Přestože si zcela podržely svoji identitu, nestaly se protikladnými, ale vzájemně se propojují a doplňují. Křišťál je nositel a zprostředkovatel bílého světla, pozitivní energie, aktivuje v nás odhodlání na sobě pracovat a pročistit se. Turmalín pomáhá při odstraňování zakořeněných návyků, které stojí v cestě našemu duševnímu vývoji, dává nám poznat a hlavně si uvědomit vlastní chyby a nedostatky. Křišťál s vrostlicemi turmalínu nás učí pravidlu rezonance – jaké myšlenky a pocity vysíláme, takové se nám zákonitě vracejí. Turmalínový křišťál je nám i spolehlivou oporou v překonávání osudových ran. Pomáhá nám překonávat buď lítost nebo zášť a odpouštět zrady a podvody, kterých se na nás dopustili naši blízcí. Umožní nám obrátit list a okamžitě začít novou stránku života bez zatěžujících předsudků. Mírní bolesti a léčí nemoci zapříčiněné nervovým vypětím – bolesti hlavy, žaludeční a střevní potíže, problémy srdeční a krevního oběhu, bolesti páteře.

Čistění minerálu: Čistíme krátce pod proudem vlažné vody, nebo ve sklenici vody společně s křišťálem přes noc. Nabíjíme na přímém slunci.

Složení minerálu: Oxidy - odrůda křemene a silikáty.

Vzhled minerálu: Do křišťálu jsou vrostlé jehličky nebo šupinky turmalínu. Většinou tence stébelnaté krystaly turmalínu skorylu vrostlé do křemene či křišťálu.

Naleziště: V zahraničí např. Brazílie, Madagaskar, Švédsko, Alpy.

Zajímavosti o minerálu: Křemen s vrostlicemi černého turmalínu, jinak též zvaný turmalínový křemen či turmalínový křišťál, byl ctěn již ve staré Číně jako kámen jin a jang, harmonie těla a ducha.

Informace jsou čerpány z knih: Skrytá moc drahých kamenů J.P. Kreperát a Velká encyklopedie Minerály R. Ďuďa a L. Rejl.

Aktivní filtry