Achát mechový 8mm kuličkové náušnice
  • Achát mechový 8mm kuličkové náušnice
  • Achát mechový 8mm kuličkové náušnice

Achát mechový 8mm kuličkové náušnice

Účinky minerálu

Kresba a barevné efekty v achátech symbolizují sounáležitost s přírodou. Posilují v nás vědomí vlastní identity, pud sebezáchovy, důvěru ve vlastní schopnosti. Acháty v nás prohlubují fantazii, kreativitu, odvahu, vytrvalost a vůli k životu. Učí ušlechtilému přímému jednání vůči bližním i nepřátelům a vede nás k nalezení správných slov při komunikaci. Podporuje hledání pravdy a přijetí kritiky. Posiluje rozmnožovací orgány mužů i žen, chrání rodičky. Utišuje nejrůznější bolesti a je nepostradatelný při alergiích a kožních problémech. Obecně snižuje teploty, mírní horečnatá infekční onemocnění. Kromě výše uvedeného má každý druh achátu své specifické přednosti. Viz níže. Achát Botswana pomáhá při očních poruchách a ostří unavený, zesláblý zrak. Mírní deprese, posiluje plíce a zbavuje je usazenin a nečistot. Mechový achát posiluje náš vztah k přírodě. Oprošťuje nás od hluboce uložených obav a navyklých vzorů, které brání naší snaze objevovat nové cesty a obzory. Aktivuje naši inspiraci. Zdravotně podporuje funkci žláz a léčí jejich záněty. Achát s krystalickým středem chrání nový život, podporuje zdravý růst buněk a navozuje pocit bezpečí. Centrálně pruhovaný achát podporuje naši koncentraci, logické a racionální myšlení. Pomáhá při zánětech vaječníků a vejcovodů, při prostatě, při nedostatečné funkci ledvin, při zánětu močového měchýře a močových cest, při žaludečních a střevních problémech. Stromový achát mírní zlobu, rozčilení, nezdravé vášně, učí nás sebekontrole, umění udržet jazyk za zuby a za každé situace ovládat své city. Přináší pocit jistoty, stability, vědomí vlastní identity, vůli a vytrvalost dovršit vytyčené cíle.

Čistění minerálu

Pod proudem vlažné vody, nebo přes noc v misce vody společně s křišťálem. Acháty všeho druhu, s výjimkou ohnivého, nabíjíme dlouho na přímém slunci.

Vzhled minerálu

Achát je kámen mnoha barev a kreseb. Zabarvení je vlivem příměsí Fe, Mn, Ni, Cr i rozličnými minerály např. hematitem, chloridem. Lesk je skelný, matný, hedvábný.

Zajímavosti o minerálu

Název je historický, u řeky Achates v jižní Sicílii bylo první naleziště achátů. Uprostřed achátu nacházíme vzácně dutiny vyplněné vodou, častěji krystaly křišťálu, záhnědy a ametystu. Archeologické nálezy dokazují, že achát byl opracováván již v dávnověku, zprvu na nástroje, později na ozdobné a kultovní předměty.

90,00 Kč
Počet
Skladem

Více informací

Náušnice jsou na obecném kovu s klasickým háčkem.

Máte-li zájem o odlišnou délku, vepište prosím poznámku do objednávky.

Mohlo by vás také zajímat

16 dalších produktů ve stejné kategorii: