Turmalín skoryl sekaný náramek
*Zde vidíte pouze obrázky k vybrané kombinaci.
  • Turmalín skoryl sekaný náramek

Turmalín skoryl sekaný náramek

Vzhled kamene 

Průhledný až neprůhledný, skelný v mnoha odstínech – vícebarevný, modrý, růžový, zelený, hnědá, žlutá, zelená, šedá, černá, modročerná.

Účinky kamene

Turmalín je silně dynamický, posilující a negenerující kámen. Vštěpuje nám řád a pravidla, která bychom měli s ohledem na naše prostředí respektovat. Rozmanitost jeho barev jen podtrhuje jeho schopnost vyzařovat podpůrný vliv do rozličných center našeho těla.

Turmalín reguluje celkový systém látkové přeměny, posiluje organismus v obdobích slabosti a vyčerpanosti, pomáhá při pooperační rekonvalescenci. Provokuje v nás sebezáchovné síly upevňující zdraví, aktivuje hormony a enzymy, které urychlují životní pochody a osvěžují a rozjasňují naši mysl a pocity. Všeobecně kladně ovlivňuje nemoci psychosomatického charakteru, boří zastaralé vzory našeho myšlení a podporuje v nás odhodlání nic nevzdávat, ani když nám to připadá beznadějné. 

Turmalín můžeme použít proti závratím a pocitům náhlé nevolnosti, k posílení paměti, při infekcích nejrůznějšího charakteru a při skleróze multiplex.

Zajímavost o kameni

Turmalín je chemicky nejsložitější drahý kámen. Má schopnost třením nebo zahřátím se projevovat pyroelektrickými vlastnostmi (kladně nabitým koncem krystalu přitahuje popel nebo částečky prachu). Umělce měl podněcovat v inspiraci a mystiky ve spiritualitě.

Čištění kamene

Čistíme krátce pod proudem vlažné vody, nebo ve sklenici vody společně s křišťálem přes noc. Všechny odrůdy můžeme nabíjet na přímém slunci.

Velikost náramku
65,00 Kč
Počet
Skladem

Více informací

Ručně navlečený náramek ze sekaného minerálu na elastické zdvojené šperkařské gumičce.

Obvod je cca 18 cm.

Máte-li zájem o odlišný obvod, vepište prosím poznámku do objednávky.

16 dalších produktů ve stejné kategorii: