Měsíční kámen

Účinky minerálu: Je silně spjat s Měsícem. Měsíční kámen připomíná, že vše je součástí cyklu změn. Měsíční kámen nás zjemňuje, podporuje intuici. Jeho chladná zář hojí citové rány a tiší rozrušenou mysl. Uklidňuje přehnané reakce a emotivní situace. Je nabitý vstřícnou, ženskou energií. Udržuje v rovině mužskou a ženskou energii. Pomáhá mužům dostat se do kontaktu se svou ženskou stránkou osobnosti. Funguje jako dokonalá protilátka pro všechny muže typu “macho” a přehnaně agresivní ženy. Spojením hlubokého citu a rozumu se rodí moudrost. Dívkám pomáhá rozvinout první projevy ženství. Odbourává emotivní bariéry, které brání v početí. Po dobu celého těhotenství je chrání, ulevuje od bolestí a mírní časté návaly ranní nevolnosti. Podporuje tvorbu mateřského mléka. Vyrovnává rozhozenou hormonální hladinu. Měsíční kámen působí příznivě na trávicí a reprodukční systém, pomáhá vstřebávat živiny a vylučovat jedovaté látky.

Čistění minerálu: Několik minut pod proudem vody nebo přes noc v misce spolu s křišťálem. Nabíjíme měsíčním svitem při dorůstání Měsíce a při úplňku.

Složení minerálu: Silikáty - ortoklas, tzv. měsíční kámen.

Vzhled minerálu: Měsíční kámen je mléčný s lehce namodralým nádechem měsíčního svitu (měsíční kámen adulár) nebo krémový s efektem kočičího oka (měsíční kámen šedý).

Naleziště: V zahraničí např. Alpy, Srí Lanka, Indie. V ČR Písek, Krásné.

Zajímavosti o minerálu: Název pochází z řeckých slov “órthós” - pravý a “kláo” - štípu. Název ADULÁR - pojmenován podle hory v Rakousku. Velké oblibě se těšil u francouzských zlatníků v době secese, vkládali ho do  šperků. V Indii je ctěn jako svatý kámen, symbol lásky, citu a vnitřního míru.

Informace jsou čerpány z knih: Skrytá moc drahých kamenů J.P. Kreperát a Velká encyklopedie Minerály R. Ďuďa a L. Rejl, Judy Hall Kameny od A do Z

Aktivní filtry