Tygří oko

Účinky minerálu: Teplé barvy tohoto kamene v nás probouzí aktivitu a živost. Jeho zlatavý sametový lesk v neustálém pohybu nás učí optimistickému pohledu na svět a vitalitě. Světlo v drahém kameni zahání černé myšlenky a pocit bezvýchodnosti situace a zároveň nás učí samostatnému rozhodování v důležitých situacích. Ukazuje, jak se má správně používat síla a přináší svému majiteli integritu osobnosti. Posiluje mysl a schopnost soustředit se, pedagogické schopnosti. Napomáhá sbírat roztroušené informace a vytvářet z nich jeden komplexní celek. Podporuje nazírání do vlastního nitra. Svého majitele činí odvážným, sebevědomým a proto se hodí na podporu nových projektů v životě. Hřeje naše tělo a pomáhá rychleji překonat nachlazení. Pomáhá při dýchacích potížích, migréně, nemoci jater. Klidní astma. Uzdravuje rozmnožovací orgány. Odstraňuje křeče a překážky.

Čistění minerálu: Pod proudem vlažné vody. Kámen nabíjíme bez problémů na přímém slunci tak dlouho, dokud opět necítíme původní energii.

Složení minerálu: Oxidy - pseudomorfózy křemene po zvětralém krokydolitu.

Vzhled minerálu: Je to žlutohnědý chalcedon s vláknitou příměsí hydroxidu železa.

Naleziště: V zahraničí např. JAR, Mexiko, Austrálie.

Zajímavosti o minerálu: Název podle charakteristické barvy a vzhledu. Ve starém Řecku byl kámen ctěn jako kámen radosti a duševní rovnováhy. Limonit způsobuje jeho zlatistou barvu.

Informace jsou čerpány z knih: Skrytá moc drahých kamenů J.P. Kreperát, Velká encyklopedie Minerály R. Ďuďa a L. Rejl a Judy Hall Kameny od A do Z.

Aktivní filtry