Záhněda

Účinky minerálu: Temná zář záhnědy není negativní, právě naopak, symbolizuje Zemi a Nebe, materiálno a duchovno, v dokonalé harmonické jednotě. Vynikající prostředek proti stresu. Pomáhá v klidu a vyrovnaně překonávat obtížné situace. Dodává sílu při rozhodování. Ruší geopatogenní zóny a pozitivně vibruje své okolí. Záhněda podporuje abstraktní myšlení. Učí nás naše nové poznatky aplikovat a nenechat se nikým zviklat. Pomáhá překonávat silnou závislost na hmotných předmětech a na druhou stranu je oporou těm, kteří se neumějí vyrovnávat s materiálním světem kolem sebe, kteří žijí s hlavou v oblacích. Záhněda nás učí, jak se rozloučit se vším, co již neslouží svému účelu. Posiluje nervy, uvolňuje vnitřní napětí a křeče, tiší bolesti všeho druhu a příznivě ovlivňuje léčbu infekčních nemocí a vaziva. Masáží valounkem záhnědy mírníme bolesti zad.

Morion je bratr záhnědy, boří staré vzory a blokády usazené v podvědomí. Ty brání v posunu vpřed. Morion takto otevírá cestu k lepším dnům.

Čistění minerálu: Čistíme důkladně pod proudem vody a ideálně ještě přes noc v misce s vodou, protože na sebe bere mnoho negativní energie. Nabíjíme dlouze na nepřímém slunci, ideálně s křišťálem.

Složení minerálu: Oxidy - odrůda křemene. 

Vzhled minerálu: Průhledný až neprůhledný, skelný. Hnědá v různých odstínech až do kouřových odstínů.

Naleziště: V zahraničí např. Brazílie, USA, Madagaskar. V ČR Dolní Bory, Borůvka, Zlatkov.

Zajímavosti o minerálu: Záhněda je drahokamová odrůda křemene. Černá odrůda záhnědy má název morion. Přeměna křišťálu na záhnědu se odehrává radioaktivním ozářením ať už v přírodě nebo člověkem. Lidé, kteří trpí sebevražednými sklony a závislostí na alkoholu a drogách by měli mít kámen stále při sobě.

Informace jsou čerpány z knih: Skrytá moc drahých kamenů J.P. Kreperát, Velká encyklopedie Minerály R. Ďuďa a L. Rejl a Judy Hall Kameny od A do Z.

Aktivní filtry