Amazonit

Účinky minerálu: Podporuje vitalitu a vyrovnává rovnováhu v našem každodenním životě. S jeho pomocí se snáze zbavujeme egoismu a lpění na věcech, což nám dále pomáhá osvobodit se od všech zátěží, které narušují naši vyváženost a nasměrují naše síly tam, kde je jich zapotřebí. Získáme tak nad svým životem kontrolu, která nás zbaví pocitu obětních beránků vnějších okolností. Osud si určujeme sami svým životem a svou karmou, kterou jsme si vytvořili a za kterou jsme jen sami zodpovědni. Vnější okolnosti nejsou ničím jiným než pouhým důsledkem naší příčiny. Lidem, kteří mají sklon k nervozitě, častým výkyvům nálad a příliš podléhají stresovým situacím, pomáhá amazonit relaxovat pomocí koncentrace. Obecně se doporučuje ke zklidnění nervů i při emotivních poruchách. Taktéž podporuje řeč a projevy, zvláště pak u dětí.

Čistění minerálu: Vzhledem k citlivosti na prudké změny teploty jej čistíme vlažnou vodou a nabíjíme jen na nepřímém slunci.

Složení minerálu: Silikáty - zelená varianta mikroklína ze skupiny draselných živců.

Vzhled minerálu: Zelený, až modrozelený, často prorostlý bílými žilkami. Kámen je průsvitný až průhledný se skelným, hedvábně perleťovým leskem.

Naleziště: V zahraničí např. USA, Rusko, Ukrajina. V ČR Terůvky u Třebíče, Ruda na Moravě.

Zajímavosti o minerálu: Pojmenován podle řeky Amazonky v roce 1847. Byl uctíván jako svatý kámen a nošen jako talisman nejen v raných kulturách na americkém kontinentu, ale už i jako šperk ve starém Egyptě a Mezopotámii. Svědčí o tom mnohé nálezy, mezi jinými i v hrobce Tutanchamona.

Informace jsou čerpány z knih: Skrytá moc drahých kamenů J.P. Kreperát a Velká encyklopedie Minerály R. Ďuďa a L. Rejl. 

Aktivní filtry