Avanturín

Účinky minerálu: Zelený avanturín navazuje těsné spojení s přírodou a její energií. Předává nám bezpodmínečnou lásku, kterou cítíme v přírodě. Pomáhá nám vstřebat její harmonii, probudit naši duši a otevřít ji této prosté kráse. Ovlivňuje zejména centrum srdce, kde zklidňuje nadměrné emoce a dává tak pocit rovnováhy a uspokojení. Rozsévá tichou radost a klid. Stejně tak pomáhá i při kožních nemocích, které jsou ovlivněny nervozitou a nevyrovnaným duševním stavem. Přináší klid, trpělivost a pomáhá poznat naše pravé potřeby. Ve svazku rodiny nám dává sílu k láskyplnému vymezení, k posílení a rozvoji naší individuality. Zmírňuje chronické bolení hlavy a migrény. Snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Avanturín je současně i kamenem klidného spánku, pomáhá zapomenout na drobné starosti všedního dne, umožňuje pustit veškeré problémy z hlavy a uvolnit se.

Čistění minerálu: Pár minut pod proudem vlažné vody nebo přes noc v misce s vodou a křišťálem. Nabíjení libovolně dlouho na přímém slunci.

Složení minerálu: Oxidy - odrůda křemene.

Vzhled minerálu: Má zelené odstíny, světlé i tmavé. Travnatě zelená barva je vlivem fuchsitu, zlatistá vlivem muskovitu, modrá vlivem rutilu nebo turmalínu, červenohnědá barva vlivem hematitu.

Naleziště: V zahraničí např. Indie, Brazílie, Kolumbie.

Zajímavosti o minerálu: Název odvozen od italského slova “per a ventura” - náhodou. Tibeťané jej užívali pří léčbě krátkozrakosti.

Informace jsou čerpány z knih: Skrytá moc drahých kamenů J.P. Kreperát a Velká encyklopedie Minerály R. Ďuďa a L. Rejl.

Aktivní filtry