Turmalín meloun sekaný náhrdelník
  • Turmalín meloun sekaný náhrdelník

Turmalín meloun sekaný náhrdelník

Vzhled kamene 

Průhledný až neprůhledný, skelný v mnoha odstínech – vícebarevný, modrý, růžový, zelený, hnědá, žlutá, zelená, šedá, černá, modročerná.

Účinky kamene

Turmalín je silně dynamický, posilující a negenerující kámen. Vštěpuje nám řád a pravidla, která bychom měli s ohledem na naše prostředí respektovat. Rozmanitost jeho barev jen podtrhuje jeho schopnost vyzařovat podpůrný vliv do rozličných center našeho těla.

Turmalín reguluje celkový systém látkové přeměny, posiluje organismus v obdobích slabosti a vyčerpanosti, pomáhá při pooperační rekonvalescenci. Provokuje v nás sebezáchovné síly upevňující zdraví, aktivuje hormony a enzymy, které urychlují životní pochody a osvěžují a rozjasňují naši mysl a pocity. Všeobecně kladně ovlivňuje nemoci psychosomatického charakteru, boří zastaralé vzory našeho myšlení a podporuje v nás odhodlání nic nevzdávat, ani když nám to připadá beznadějné. 

Turmalín můžeme použít proti závratím a pocitům náhlé nevolnosti, k posílení paměti, při infekcích nejrůznějšího charakteru a při skleróze multiplex.

Zajímavost o kameni

Turmalín je chemicky nejsložitější drahý kámen. Má schopnost třením nebo zahřátím se projevovat pyroelektrickými vlastnostmi (kladně nabitým koncem krystalu přitahuje popel nebo částečky prachu). Umělce měl podněcovat v inspiraci a mystiky ve spiritualitě.

Čištění kamene

Čistíme krátce pod proudem vlažné vody, nebo ve sklenici vody společně s křišťálem přes noc. Všechny odrůdy můžeme nabíjet na přímém slunci.

315,00 Kč
S DPH
Počet
Vyprodáno

Více informací

Náhrdelník je jednořadý, na fotce je zatočený.

Navlečený náhrdelník je na ocelovém lanku s karabinkou a prodlužovacím řetízkem pro optimální nošení.

Délka je cca 42 cm + řetízek.

Máte-li zájem o odlišnou délku, vepiště prosím poznámku do objednávky.

Mohlo by vás také zajímat

16 dalších produktů ve stejné kategorii: