Africký tyrkys sekaný náhrdelník
  • Africký tyrkys sekaný náhrdelník

Africký tyrkys sekaný náhrdelník

Vzhled kamene 

Neprůhledný kámen, krystaly průhledné, matný. Pomněnkově modrá, modrozelená, jablečná zelená.

Účinky kamene

Symbolikou barev vybízí naši duši k čistotě citu, mysli a jednání. Má schopnost negativní pocity a vjemy rozptýlit, případně vstřebat dříve, než se uloží a usadí v našem vědomí. Vzácná kombinace jeho barev modré a zelené nás učí žít s hlavou v oblacích a s pevnou půdou pod nohama. 

Dává nám moudrost nebe, vod a země. Podle tradice tyrkys vytváří svojí vibrací kolem našeho těla jisté silové pole, které nás chrání před zlými silami duchovního světa. Ochraňuje nás i před černou magií a škodlivými vlivy prostředí, před zářením a spodními proudy. 

Pro svůj obsah mědi je tyrkys hodně využíván i při zánětlivých onemocněních krku, průdušek a plic a při srdečních obtížích.

Při poruchách řeči posiluje tyrkys naši schopnost jasně a konkrétně vyjádřit myšlenky a pocity. Psychické problémy a krize, které se někdy po čase projevují různými zdravotními problémy, můžeme s pomocí tyrkysu vymýtit či alespoň usměrnit do přijatelných mezí.

Zajímavost o kameni

Tyrkys je dodnes v Orientě považován za kámen štěstí. Indiáni považují tyrkys za strážce těla, který je dokáže ochránit před neštěstím a nehodami. Mějme vždy na zřeteli, že zejména u tyrkysu existuje mnoho napodobenin, proto buďme velmi opatrní při jeho koupi.

Čištění kamene

Je choulostivý na prudkou změnu teplot, pot, oleje a kosmetiku. Krátce očistíme vlažnou vodou, necháme odpočinout, nabíjíme z dosahu přímého slunce.

195,00 Kč
S DPH
Počet
Skladem

Více informací

Náhrdelník je jednořadý, na fotce je zatočený.

Navlečený náhrdelník je na ocelovém lanku s karabinkou a prodlužovacím řetízkem pro optimální nošení.

Délka je cca 42 cm + řetízek.

Máte-li zájem o odlišnou délku, vepište prosím poznámku do objednávky.

Mohlo by vás také zajímat

16 dalších produktů ve stejné kategorii: