Jadeit sekaný náhrdelník
  • Jadeit sekaný náhrdelník

Jadeit sekaný náhrdelník

Vzhled kamene

Vyskytuje se v mnoha barvách – tmavě zelená, smaragdově zelená, bílá, žlutá, hnědá, šedá až černá, zelenočerná, až slabě fialová.

Účinky kamene

Je nejuctívanějším a nejvíce ceněným kamenem Dálného východu, kde se stal, vlivem svých harmonických vlastnosti, symbolem míru a klidu.

Je to kámen lásky ve všech formách a rovinách. V citovém životě přináší mír a harmonii, tichou radost z prostých věcí. Podporuje láskyplné emoce, jimiž se stáváme vůči svému okolí chápajícími a ohleduplnějšími. Své bližní posuzujeme laskavě, tolerantně a s láskou, neboť si uvědomujeme, že takto docílíme víc než odporem, zlosti, vyčítáním, rozkazy a vymáháním. Nakonec láskou k bližním projevujeme lásku sami k sobě, neboť jsme před Bohem všichni jedno tělo. 

Podporuje meditaci, rozjímání, ponoření v sebe, mírní duševní neklid, roztěkané myšlenky. Zbavuje nás předsudků. Provokuje v nás dynamiku.

Posiluje nervový a imunitní systém, funkci srdce, krevního oběhu. Podporuje funkci sleziny, jater a ledvin. Uvolňuje močový písek a kameny. Léčí infekci, žloutenku, snižuje horečky. Zmírňuje průběh chřipek.

Zajímavost o kameni

Číňané viděli v jadeitu symbol pěti hlavních ctností: moudrosti, spravedlnosti, milosrdenství, skromnosti a odvahy. Ve starém Egyptě byl ctěn jako kámen lásky, vnitřního míru, harmonie, rovnováhy. V arabském světě jako ochrana proti všemu zlému a v Mexiku jako podněcovatel něžné lásky.

Čištění kamene

Čistíme v misce s vlažnou vodou nebo pod tekoucím proudem. Nabíjíme jej na přímém slunci, dokud necítíme, že je plný energie.

120,00 Kč
Počet
Skladem

Více informací

Náhrdelník je jednořadý, na fotce je zatočený.

Navlečený náhrdelník je na ocelovém lanku s karabinkou a prodlužovacím řetízkem pro optimální nošení.

Délka je 42 cm + řetízek.

Máte-li zájem o odlišnou délku, vepište prosím poznámku do objednávky.

Mohlo by vás také zajímat

16 dalších produktů ve stejné kategorii: