Jadeit sekaný náhrdelník
  • Jadeit sekaný náhrdelník

Jadeit sekaný náhrdelník

Vzhled kamene

Vyskytuje se v mnoha barvách – tmavě zelená, smaragdově zelená, bílá, žlutá, hnědá, šedá až černá, zelenočerná, až slabě fialová.

Účinky kamene

Je nejuctívanějším a nejvíce ceněným kamenem Dálného východu, kde se stal, vlivem svých harmonických vlastnosti, symbolem míru a klidu.

Je to kámen lásky ve všech formách a rovinách. V citovém životě přináší mír a harmonii, tichou radost z prostých věcí. Podporuje láskyplné emoce, jimiž se stáváme vůči svému okolí chápajícími a ohleduplnějšími. Své bližní posuzujeme laskavě, tolerantně a s láskou, neboť si uvědomujeme, že takto docílíme víc než odporem, zlosti, vyčítáním, rozkazy a vymáháním. Nakonec láskou k bližním projevujeme lásku sami k sobě, neboť jsme před Bohem všichni jedno tělo. 

Podporuje meditaci, rozjímání, ponoření v sebe, mírní duševní neklid, roztěkané myšlenky. Zbavuje nás předsudků. Provokuje v nás dynamiku.

Posiluje nervový a imunitní systém, funkci srdce, krevního oběhu. Podporuje funkci sleziny, jater a ledvin. Uvolňuje močový písek a kameny. Léčí infekci, žloutenku, snižuje horečky. Zmírňuje průběh chřipek.

Zajímavost o kameni

Číňané viděli v jadeitu symbol pěti hlavních ctností: moudrosti, spravedlnosti, milosrdenství, skromnosti a odvahy. Ve starém Egyptě byl ctěn jako kámen lásky, vnitřního míru, harmonie, rovnováhy. V arabském světě jako ochrana proti všemu zlému a v Mexiku jako podněcovatel něžné lásky.

Čištění kamene

Čistíme v misce s vlažnou vodou nebo pod tekoucím proudem. Nabíjíme jej na přímém slunci, dokud necítíme, že je plný energie.

135,00 Kč
S DPH
Počet
Skladem

Více informací

Náhrdelník je jednořadý, na fotce je zatočený.

Navlečený náhrdelník je na ocelovém lanku s karabinkou a prodlužovacím řetízkem pro optimální nošení.

Délka je 42 cm + řetízek.

Máte-li zájem o odlišnou délku, vepište prosím poznámku do objednávky.

Mohlo by vás také zajímat

16 dalších produktů ve stejné kategorii: