Malachit sekaný náhrdelník
  • Malachit sekaný náhrdelník

Malachit sekaný náhrdelník

Vzhled kamene

Malachit je v tmavě zelený kámen. Vytváří proužkovanou nebo květnatou kresbu, která připomíná oka na pavím peří.

Účinky kamene

Tento zemitý kámen nám připomíná, že se i náš život skládá ze světlých a tmavých tónů což nemůže ani jinak být v našem podvojném světě. Život je plný protikladů, bez nichž ani není života. Malachit nás učí s trpělivostí a klidem přijímat i zlo, neboť i zklamání, nepřízeň osudu a neúspěch mají smysl. Platíme jimi daň za zkušenosti, které mají podstatnou cenu pro náš další vývoj. Kdo na cestě životem pozná vlastní slabosti a chyby a poučí se z nich, tomu se stane při jejich odstraňování malachit spolehlivým pomocníkem.

Uvádí do harmonie a rovnováhy cit a rozum. Probouzí v nás lásku ke všemu živému a sounáležitost s přírodou a jejími zákony. 

Malachit je rovněž kámen kreativity a změny. Neutralizuje i citové problémy, probouzí v duši harmonii a mír.

Jeho zklidňující energie mírní bolesti. Posiluje sebeobranné reakce organismu.

Příznivě ovlivňuje srdeční činnost a obranyschopnost. Podporuje funkci žaludku, slinivky a sleziny. Doporučuje se při oslabení zraku, astmatických potížích, kolikách, otravách, revmatismu, menstruačních a porodních bolestech. Zmírňuje průběh sklerózy multiplex a nemoci.

Zajímavost o kameni

Jelikož symbolizoval eroticky zabarvené ženské vlastnosti – smyslnost, svůdnost, spanilost, rozmařilost a zvědavost – stal se nakonec z hlediska křesťanské morálky kamenem ďábelských svodů. Ve starém Egyptě byl naopak ctěn jako kámen naděje a důvěry. Prakticky po staletí byl používán i jako barvivo. Ve starověkém Egyptě se používal jako make-up na oči či řasy.

Čištění kamene

Jelikož je malachit citlivý na kosmetiku a pot, ztrácí lesk, neměli bychom jej trvale nosit přímo na těle. Po očistě vodou kámen okamžitě osušíme. Na horském křišťálu ho nabíjíme několik hodin na denním světle.

255,00 Kč
S DPH
Počet
Skladem

Více informací

Náhrdelník je jednořadý, na fotce je zatočený.

Navlečený náhrdelník je na ocelovém lanku s karabinkou a prodlužovacím řetízkem pro optimální nošení.

Délka je 42 cm + řetízek.

Máte-li zájem o odlišnou délku, vepište prosím poznámku do objednávky.

Mohlo by vás také zajímat

16 dalších produktů ve stejné kategorii: